אנשי צוות

eilon_schwartzד"ר אילון שוורץ, ראש המכון

ראש מכון המייסד של מכון שחרית. אילון הוא חבר פקולטה במרכז לחינוך יהודי באוניברסיטה העברית בירושלים, ומלמד קורסים לתארים מתקדמים בנושאי ביקורת התרבות, פוליטיקה סביבתית-חברתית וחינוך. היה בין ממייסדי מרכז השל לחשיבה ומנהיגות סביבתית, שם שימש גם כמנכ"ל. כתב במשך השנים מגוון מאמרים אקדמיים ופופולריים בנושאים שונים. ספרו Living in the World: Human Nature, Ecological Thought & Education after Darwin פורסם לאחרונה ב-SUNY Press. שוורץ כיהן בהנהלותיהם של ארגוני סביבה רבים, בין היתר כיו"ר "חיים וסביבה", ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל. גר בתל אביב עם רעייתו רחל ושלושת ילדיהם – איילת, חן ועדן.


Picture1רון ברקאי, סמנכ"ל

עו"ד, בוגר תכנית המנהלים לתואר שני במדיניות ציבורית בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית. רון מביא עמו ניסיון רב בארגונים לשינוי חברתי עם מגוון רחב של קבוצות וקהילות. הוביל את מיזם הסיוע המשפטי של סטודנטים למשפטים באוניברסיטה העברית, כיהן בהתנדבות כראש מטה הבחירות בירושלים של  ח"כ עמי איילון, התמחה במחלקת הנוער של הסניגוריה הציבורית, ושימש כעוזר מקצועי של ח"כ אבישי ברוורמן – בתחילה כיו"ר ועדת הכספים ולאחר מכן, כראש מטה השר לענייני מיעוטים. שימש כמנכ"ל שותף בחצר הנשית העובדת עם נערות ונשים במצבי מצוקה וסיכון וכסמנכ"ל בעמותת קו הזינוק, המפתחת מנהיגות בפריפריה. בשנים האחרונות, רון עוסק בפיתוח ארגוני ומקצועי של עמותות וארגונים לשינוי חברתי תוך הובלת שיתופי פעולה רב מגזריים הכוללים הן את המגזר הציבורי והן את המגזר העסקי.


gali_sembiraד"ר גלי סמבירא, ראשת תכנית 120 – עתודה פוליטית רב תרבותית לשותפות חברתית חדשה

לשעבר מנכ"לית שחרית, מנהלת מקצועית בשיתופים, סמנכ"לית  קרן אורן, ראש תחום נערות בסיכון במיזם הלאומי יניב, ראש  תחום מפתחי הדרכה בצה"ל, מנהלת פנימייה. בעלת תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית ותואר שלישי במגדר מאוניברסיטת בר אילן.  גלי בעלת ניסיון עשיר בעיצוב תהליכי למידה, פיתוח מנהיגות  וניהול חברתי, עבודה עם ילדים ונוער בסיכון והקמה וניהול של ארגונים חברתיים וקהילתיים. בנוסף, יו"ר הוועד המנהל של החצר  הנשית, ויועצת בהתנדבות בהקמת מיזמים חברתיים שונים.


racheli

רחלי איבנבוים, ראש תחום החברה החרדית

בנוסף לעבודתה בשחרית, רחלי היא יועצת בכירה בחברת תלם לשילוב חרדים. יזמית חברתית העוסקת במעמדן של נשים חרדיות ובשילוב הקהילה החרדית בחברה הישראלית. מייסדת ויו"ר תוכנית 'מובילות' – מנהיגות תעסוקתית לנשים חרדיות אקדמאיות מצטיינות. חברת וועד מנהל בארגון הירושלמי 'רוח חדשה'. לשעבר מנכ"לית ארגון הרווחה מאיר פנים. בעלת תואר ראשון בתקשורת וסוציולוגיה מהאונ' הפתוחה ותואר שני בהיסטוריה וסוציולוגיה של מדינת ישראל מאונ' חיפה.


 

האריס אנגלמן, מנהל פיתוח משאבים

טרם הצטרפותו לשחרית, האריס  שימש כרכז פיתוח משאבים בארגון "צופן", הפועל למען שילובם של ערבים אזרחי ישראל בענף ההיי-טק. בעל תואר ראשון בספרות גרמנית ויחסים בינלאומיים מאוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי. לאחר שסיים את לימודיו, האריס השתתף בתכנית יה"ל לשינוי חברתי בגדרה, ושם גר והתנדב בשכונת שפירא. בין 2014-2016 שימש כעמית בתכנית שתי"ל/הקרן החדשה לצדק חברתי, שם עשה התמחות במשמר החברתי ובמכון שחרית.

 

אור יוסףאור יוסף | מתאמת תוכנית 120 ורכזת הכשרות
אור מתגוררת בת"א, סטודנטית לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אשת חינוך עם רקע טיפולי וניסיון עשיר בחינוך פרטני וקבוצתי. עבדה מספר שנים עם ילדים וילדות על הספקטרום האוטיסטי ובנוסף ריכזה קומונה במסגרת שנת השירות של ארגון "בינ"ה", בעברה מנהלת תפעול בעסק משפחתי בדרום הארץ.

תהלה לפידות,מארגנת קהילתית ואחראית פרויקטים ושותפויות – במחלקה המקומית

תהילה פעילה בנושאים חברתיים מגוונים. ביניהם: הנחיית קבוצות בנושאי צדק חברתי, עבודה במקלט לנשים מוכות, ופיתוח פרויקט אמנות רב תרבותי לילדים ונוער מהמגזר הערבי והיהודי על כל גווניו בשכונת הדר, חיפה. עבדה כרכזת תכנית עמיתים לשיקום ושינוי חברתי במתנ"סים שונים בחיפה, והייתה יזמית של קורס כלכלה לנשים.

בוגרת תואר שני בחוג לחינוך במגמת ביבליותרפיה, אוניברסיטת חיפה, ותואר ראשון בספרות עברית וכתיבה יוצרת מאוניברסיטה העברית בירושלים.


תהלה פרידמן־נחלוןתהלה פרידמן, ראש תחום הציונות הדתית

ראש תוכנית "ערבים זה לזה" בשחרית, ירושלמית, אמא לחמישה, וחוקרת במכון הרטמן. תהלה בוגרת מכון מנדל למנהיגות חינוכית. בעברה ניהלה את המשרד הישראלי של פדרציית מרכז ניו ג׳רזי, וכן את תחום התרבות היהודית ביד הנדיב. לפני כן עבדה כיועצת לנתן שרנסקי כאשר היה שר התפוצות. תהלה כיהנה כיו״ר תנועת נאמני תורה ועבודה. היא ממייסדי ומובילי התנועה הירושלמית וקואליציית ירושלים. בעלת תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ובעלת השכלה תורנית נרחבת ממוסדות שונים.

 


 

שאולשאול צגהון, מארגן קהילתי

שאול צגהון הוא פעיל חברתי וותיק ברחובות. במשך למעלה מ-8 שנים עבד בעמותת על"ם – עמותה לנוער בסיכון, בתפקיד של מתאם יישובי בעיר. במסגרת התפקיד, בין היתר, הוביל את העשייה הקהילתית של העמותה בעיר, ופיתח את תכנית אנג'ל, במסגרתה גם הקים את צוות המתנדבים והפעילים. הקים וניהל את מרכז מגדלור "פינת הנוער" ברחובות. לאחר שסיים את שירותו הסדיר המשי לשירות קבע בתפקיד מנהל מרכז הכשרות בבית הספר להדרכה של חיל השימוש.

נשוי לאפרת ואב ל-3, מתגורר ברחובות.