דור 1.5

קבוצת דור 1.5  מורכבת מצעירים וצעירות דוברי רוסית, אשר רובם, עלו ארצה עם בני משפחותיהם בעלייה הגדולה של שנות ה-90, וכך הם כותבים על עצמם:

"אנחנו, דור ה1.5, נולדנו בבריה"מ לשעבר אך העברנו את רוב חיינו בישראל. כיום אנחנו קיימים בעיקר על תקן עולים חדשים העתידים להשתלב, שהשתלבו או שמסרבים להשתלב בחברה הישראלית. רובנו לא מתאימים לאף אחת מהקטגוריות האלו. השתלבנו בחברה ואנו ישראלים לכל דבר, אך יש לנו מטען תרבותי שלא זנחנו ואנו מעוניינים לשמר ולטפח. ממטען זה ומחוויית המפגש עם המציאות הישראלית אנחנו שואבים השראה אשר מניעה אותנו לפעילותנו הציבורית, החברתית והפוליטית.

אנו רוצים לחיות במדינה בעלת זהות יהודית ליברלית, אשר תקדם שיווין זכויות בין כלל תושביה ובה כל אדם וקבוצה יוכלו למצות את הפוטנציאל התרבותי והאנושי שלהם. אנו מאמינים בחברה הישראלית וביכולתה לקיים בארץ חברת מופת שתייצר סולידריות בין אזרחיה ותחייה בשלום עם שכנותיה. אנו מבינים מניסיוננו כאזרחים פעילים שהמאבק לשינוי פניה של החברה חייב להתנהל לא רק במישור הארצי והלאומי אלא גם בתוך כל מגזר על זהותו וצרכיו הייחודיים, וכי החתירה לקידום מטרות אלו בתוך ומתוך המגזר שלנו היא ביטוי לסולידריות בין חלקי החברה השונים ובסיס לפוליטיקה חדשה, חוצת מגזרים."

*

בתקופה האחרונה הובילה הקבוצה, במסגרת "הבריגדה התרבותית",  מספר פרויקטים שזכו לתהודה רחבה בתקשורת:

  • "טוסובקה" – סדרת ערבי שירת הגירה שנערכת ברחבי הארץ, בהשתתפות משוררים ומשוררות יוצאות ברה"מ.
  • במסגרת פרויקט נובי גוד ישראלי לציון תחילת השנה האזרחית החדשה – 2016, אירחו משפחות יוצאות ברה"מ משפחות ישראליות, במטרה להכיר להן את המנהג והמסורות הקשורות. לעמוד  הפייסבוק של נובי גוד ישראלי >>> לחצו כאן

נובי גוד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה, הובילה הבריגדה את פרויקט וטרן בסלון, שנועד לתעד את סיפורי הגבורה של לוחמות ולוחמים בצבא הסובייטי בתקופת מלחמת העולם השנייה.

 

וטרן

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • לעמוד הפייסבוק של "הבריגדה התרבותית" >> לחצו כאן
  • לעמוד הפייסבוק של קבוצת "דור 1.5">> לחצו כאן