כנסים וסמינרים – המחלקה המקומית

עלות השחר – יוזמות של איחוי ותקווה | 19 בפברואר 2024

עם פרוץ המלחמה, הוקם מיזם 'שחר', בשיתוף פעולה של מכון שחרית וקרן FNL, לזכרו של משה אוחיון ז"ל, יו"ר הוועד המנהל של שחרית שנרצח ב-7 באוקטובר יחד עם בנו אליעד באופקים.

המיזם תמך ב-153 יוזמות חברתיות שהעניקו פתרונות מידיים כמעט לכל סוג של בעיה שהתעוררה בעת מצב החירום, ועוררו תקווה וגאווה. היזמים והיזמות שפגשנו בדרך היו האור הגדול בתוך החושך שירד על מדינת ישראל. במעשיהם הוכיחו כי ערבות הדדית ולכידות חברתית אינן תלויות מגזר, מפלגה או השקפה, וכי החברה בישראל יודעת לעמוד איתנה ומאוחדת ולהושיט יד של תמיכה לאלו בתוכה הזקוקים לכך. 

בפברואר 2024 נערך כנס 'עלות השחר' – מפגש של כל היזמים והיזמות, להוקרה והכרה אבל בעיקר לחשיבה משותפת על היום שאחרי ויצירת חיבורים חיוניים לאיחוי מחדש של החברה הישראלית, לאחר המשבר הקשה שאיים לפרקה.

(צילום: כפיר סיון)

100 ימים של טוב משותף | 8 ביולי 2018

לקראת הבחירות לרשויות המוניציפליות התקיים באוקטובר 2018 כנס "100 ימים ראשונים של טוב משותף" – ראשי רשויות ומתמודדים למועצות הערים הגיעו בכדי לשמוע ולקבל כלים איך עושים פוליטיקה של טוב משותף ברמה המקומית.

הכנס התקיים בסימן "100 ימים ראשונים של טוב משותף", מתוך המחשבה, שפעילויות שיחלו בראשית הקדנציה, יתנו את הטון לכל אורכה.

הזירה המקומית היא הזדמנות למפגש בין כוחות וזרמים רבים בחברה הישראלית שפועלים לשנות אותה ולקדם את הטוב המשותף בה. הכנס ביקש לבחון הזדמנות זו לעומק, וכן לתת מענה וחשיפה למעגלים השונים הפועלים בשחרית, לצד כלים מקצועיים ותוכניים שהוכנו עם השותפים השונים.

(צילום: יוסף חורי)