ועד מנהל

בצלאל כהן

יו"ר הועד המנהל

ראש ישיבת "חכמי לב" – ישיבה תיכונית חרדית בירושלים. בוגר בית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל. פועל לקידום תעסוקת חרדים ולשילובם בצה"ל ובלימודים אקדמיים. כותב ומרצה על הקהילה החרדית, מנהל דיונים ודיאלוגים בתוך הקהילה החרדית ומחוצה לה.

לילה מרגלית

חברת ועד מנהל

לילה מרגלית היא עורכת דין, ומ-2001 אחראית על זכויות החשוד והנאשם במשפט הפלילי באגודה לזכויות לאזרח. בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת ייל, ותואר במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. מתגוררת במודיעין עם אור ושני ילדיהם, חי ויפת.

סוהא מרעי

חברת הועד המנהל

סוהא מרעי מתגוררת בכפר משהד בצפון. אם לג׳ואן וח׳ליל. מורה למדעים מזה 12 שנים בתיכון וביסודי ומאבחנת דידקטית. מתעניינת בעולם הרוח והחיבור בין גוף ונפש. חוקרת פעילה במספר מישורים חברתיים רוחניים, ומתרגלת את שיטתו של מארשל רוזנברג בתקשורת לא אלימה (NVC). מוכנה ללכת עד הסוף בכדי ליצור סדר עולמי חדש, שאין בו שולט ונשלט, אלא רק בני אדם שחיים בשלום וכבוד זה ליד זה.

גילי רעי

חברת ועד מנהל

מנהלת שותפה של המחלקה לחברה משותפת בסיכוי – העמותה לקידום שוויון אזרחי.  לשעבר סמנכ"לית האגודה לזכויות האזרח – בתפקידה זה השתתפה והיתה לחברת ועדת היגוי של תהליך "מסורת וזכויות אדם": קבוצת שיח ומפגש בין אנשי חינוך חרדים, וצוות וחברי הנהלה מובילים באגודה לזכויות האזרח, בהנחיית "שחרית".  לגילי תואר ראשון בחינוך ותולדות האומנות. בעברה היתה שותפה להקמת השלוחה הירושלמית של המכללה החברתית כלכלית והיתה פעילה ביוזמות חברתיות ופוליטיות שונות בירושלים. היא ירושלמית גאה כבר יותר משני עשורים, יו"ר שותפה בועד ההורים בבית הספר הדו-לשוני יד ביד, בו לומדים שני ילדיה, חברת ועד מנהל בתנועת "שתי מדינות, מולדת אחת", וחברת ועד מנהל במשמר החברתי.  נשואה לאלון ואמא לרעי והללי

ד"ר אריאל פיקאר

חבר הועד המנהל

ד"ר אריאל פיקאר הוא המנהל החינוכי של תכנית בארי במכון שלום הרטמן, תכנית העוסקת בהוראת תרבות ישראל בבתי ספר ממלכתיים. עמית מחקר במכון הרטמן, ועוסק בחקר הפילוסופיה של ההלכה בעת המודרנית. עבודת ההדוקטורט שלו, על פסיקתו ההלכתית של הרב עובדיה יוסף בעידן של תמורות, יצאה לאור בהוצאת אוניברסיטת בר אילן בשנת 2007, וספרו: הלכה בעולם חדש, יצא לאור בשנת 2012 בהוצאת מכון הרטמן. אריאל כיהן בעבר כרב הקיבוץ הדתי שלוחות שבעמק בית שאן, ולימד בישיבת מעלה גלבוע. הוא למד בישיבת ההסדר הר עציון שבגוש עציון, והוסמך לרבנות מטעם הרבנות הראשית לישראל. הוא נשוי לשלי ואב לחמישה ילדים. גר בירושלים.

קטיה קופצ'יק

חברת הועד המנהל

ירושלמית גאה מזה עשור. עלתה לישראל בשנת 2000 בהיותה בת 16 במסגרת תכנית סל"ה (סטודנטים לפני הורים). דוברת ויועצת תקשורת במקצוע ובעלת תואר שני ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית. פעילה בנושאים חברתיים ומעורבת פוליטית. ממייסדי קבוצת "דור 1.5" של צעירים ישראלים דוברי רוסית. בעברה עסקה רבות בחינוך יהודי בלתי פורמלי, והשתתפה במספר שליחויות קצרות מטעם הסוכנות היהודית לא"י.

ירון רוזנטל

חבר הועד המנהל

בוגר תואר ראשון בארכיאולוגיה ולימודי ארץ ישראל, ותואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן. מאז אמצע שנות ה-90 עוסק בהוראת דרך והדרכת סיורים בכל רחבי ארץ יהודה. מאז שנת 2002 מנהל את בית ספר שדה כפר עציון,  העוסק בהדרכות טיולים לתלמידים, חיילים, סטודנטים, תיירים ומבוגרים,  ומוביל את הפיתוח התיירותי – חינוכי בגוש עציון. בעשור האחרון הוביל מספר מאבקים סביבתיים – חברתיים: המאבק כנגד גדר ההפרדה בגוש עציון, במדבר יהודה ובהרי ירושלים, מאבק להצלת וואדי פוכין ועוד. שירת בסיירת צנחנים בסדיר ובמילואים. נשוי לרחלי ואב לעומר.

תמי קצביאן

חברת הועד המנהל

עו"ד תמי קצביאן משמשת כמנהלת מקצועית של המרכז לחינוך משפטי קליני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית ומנחה את הקליניקה לזכויות נשים בעבודה. בעברה, תמי עבדה כרכזת דמוקרטיה וזהויות בשתיל, וקודם לכן כעו"ד במרכז תמורה למניעת אפלייה, המתמחה בהגשת תביעות נזיקין במקרים של תקיפה מינית ואפליה על רקע אתני, וכן כמנחת קבוצות באגודה לזכויות האזרח ואמנסטי אינטרנשיונל.
לצד עבודתה המקצועית, תמי מתנדבת בפעילויות שונות הקשורות לקידום זכויות נשים וקידום שיח רב תרבותי שוויוני בישראל.

יובי תשומה כץ

חברת הועד המנהל

פעילה חברתית. עלתה לישראל מאתיופיה בגיל 5 עם משפחתה המורחבת במבצע משה ב-1984.
עם סיום שירותה הצבאי בחיל החינוך ב-1998, החלה לעבוד כמדריכה במחנה קיץ "רמה" בניו יורק. עם חזרתה לארץ, עבדה כמדריכת נוער ומנהלת אזורית לאתיופים במשך 7 שנים, תוך שהיא ממונה על עשרות חברי צוות, ועל פיתוח תכניות חינוכיות תואמות תרבות.
יובי, אמא לשקד, השלימה את התואר הראשון שלה בלימודי ארץ ישראל וחינוך, והיא ממשיכה את לימודי הייעוץ לקבוצות הורים במכון אדלר. בשנת 2005 יובי ייסדה את עמותת חברים בטבע, שבה היא ממשיכה לפעול.

אברהם אסבן

חבר ועד מנהל

מנהל תחום שיח בין-מגזרי ב'שיתופים'. בוגר מחזור א' של תכנית 120 – עתודה פוליטית רב תרבותית לשותפות חברתית חדשה של שחרית. שימש בעבר כסמנכ"ל 'המכללה למדינאות" ועבד בתפקידי תכנון ומטה במשרד התמ"ת והקליטה. אברהם מייסד וחבר ועד מנהל של עמותת מע"ש לקידום צעירים למערכות ההשפעה בישראל' וחבר בעמותת 'לב הגליל 2050' לפיתוח אסטרטגי של הגליל. במקביל, אברהם בשלבי סיום של כתיבת דוקטורט על זהותם הישראלית של בוגרי תכניות הכשרת מנהיגות ציבורית.

נשוי לרונית ואב לשלושה בנים.