אנשי צוות

ד"ר אילון שוורץ

ד"ר אילון שוורץ, ראש המכון

אילון שוורץ הוא ממייסדי מרכז השל לחשיבה ומנהיגות סביבתית, שם שימש כמנכ"ל עד לאחרונה. חבר פקולטה במרכז לחינוך יהודי באוניברסיטה העברית בירושלים, ומלמד קורסים לתארים מתקדמים בנושאי ביקורת התרבות, פוליטיקה סביבתית-חברתית וחינוך. כתב במשך השנים מגוון מאמרים אקדמיים ופופולריים בנושאים שונים. ספרו Living in the World: Human Nature, Ecological Thought & Education after Darwin פורסם באחרונה ב-SUNY Press. שוורץ כיהן בהנהלותיהם של ארגוני סביבה רבים, בין היתר כיו"ר "חיים וסביבה", ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל. את שנת השבתון שלו ב-2005 עשה כמרצה אורח בתוכנית ללימודים בין-לאומיים באוניברסיטת בראון שברוד איילנד. גר בתל אביב עם רעייתו רחל ושלושת ילדיהם – איילת, חן ועדן.

רון ברקאי

רון ברקאי, סמנכ"ל

עו"ד, בוגר תכנית המנהלים לתואר שני במדיניות ציבורית בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית. רון מביא עמו ניסיון רב בארגונים לשינוי חברתי עם מגוון רחב של קבוצות וקהילות. הוביל את מיזם הסיוע המשפטי של סטודנטים למשפטים באוניברסיטה העברית, כיהן בהתנדבות כראש מטה הבחירות בירושלים של ח"כ עמי איילון, התמחה במחלקת הנוער של הסניגוריה הציבורית, ושימש כעוזר מקצועי של ח"כ אבישי ברוורמן – בתחילה כיו"ר ועדת הכספים ולאחר מכן, כראש מטה השר לענייני מיעוטים. שימש כמנכ"ל שותף בחצר הנשית העובדת עם נערות ונשים במצבי מצוקה וסיכון וכסמנכ"ל בעמותת קו הזינוק, המפתחת מנהיגות בפריפריה. בשנים האחרונות, רון עוסק בפיתוח ארגוני ומקצועי של עמותות וארגונים לשינוי חברתי תוך הובלת שיתופי פעולה רב מגזריים הכוללים הן את המגזר הציבורי והן את המגזר העסקי.

ד"ר גלי סמבירא

ד"ר גלי סמבירא, ראשת תכנית 120 – עתודה פוליטית רב־תרבותית לשותפות חברתית חדשה

לשעבר מנכ"לית שחרית, מנהלת מקצועית בשיתופים, סמנכ"לית קרן אורן, ראש תחום נערות בסיכון במיזם הלאומי יניב, ראש תחום מפתחי הדרכה בצה"ל, מנהלת פנימייה. בעלת תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית ותואר שלישי במגדר מאוניברסיטת בר אילן. גלי בעלת ניסיון עשיר בעיצוב תהליכי למידה, פיתוח מנהיגות וניהול חברתי, עבודה עם ילדים ונוער בסיכון והקמה וניהול של ארגונים חברתיים וקהילתיים. בנוסף, יו"ר הוועד המנהל של החצר הנשית, ויועצת בהתנדבות בהקמת מיזמים חברתיים שונים.

יעל גידניאן

יעל גידניאן, מנהלת תכנית 120 – עתודה פוליטית רב־תרבותית לשותפות חברתית חדשה

ירושלמית, מנהלת תכנית 120 בשחרית, ובמקביל מכהנת כיו"ר ארגון "קהילות שרות – פיוט וניגון" וחברה בארגונים חברתיים ופוליטיים מגוונים. יעל בוגרת בוגרת בית הספר "פלך" בירושלים, ותואר שני בלימודי האסלאם והמזרח התיכון מהאוניברסיטה העברית. בנעוריה כיהנה כיו"ר מועצת התלמידים והנוער בירושלים. כסטודנטית, ייצגה את הפקולטה למדעי הרוח באגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית. בעבר ערכה והגישה תכנית רדיו בקול ישראל. במשך ארבע שנים כיהנה כיו"ר אגודת המפגש הבין-דתי. מנחה סדנאות בעבודה בין-תרבותית ברחבי העולם.

האריס אנגלמן, מנהל פיתוח משאבים

טרם הצטרפותו לשחרית, האריס  שימש כרכז פיתוח משאבים בארגון "צופן", הפועל למען שילובם של ערבים אזרחי ישראל בענף ההיי-טק. בעל תואר ראשון בספרות גרמנית ויחסים בינלאומיים מאוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי. לאחר שסיים את לימודיו, האריס השתתף בתכנית יה"ל לשינוי חברתי בגדרה, ושם גר והתנדב בשכונת שפירא.

בין 2014-2016 שימש כעמית בתכנית שתי"ל/הקרן החדשה לצדק חברתי, שם עשה התמחות במשמר החברתי ובמכון שחרית.

רחלי איבנבוים

רחלי איבנבוים, ראש תחום החברה החרדית

יזמית חברתית העוסקת במעמדן של נשים חרדיות ובשילוב הקהילה החרדית בחברה הישראלית.

מייסדת ויו"ר תוכנית 'מובילות' – מנהיגות תעסוקתית לנשים חרדיות אקדמאיות מצטיינות. חוקרת מנהיגות אזרחית בקהילה החרדית במסגרת 'המכון הישראלי לדמוקרטיה'. חברת וועד מנהל בארגון הירושלמי 'רוח חדשה'.

מלווה פעילים צעירים מהקהילה החרדית, מייעצת לפרויקטים חברתיים, כותבת לתקשורת ולמגירה, ומרצה רבות על המגזר החרדי ותהליכים המתרחשים בו.

תהלה פרידמן־נחלון

תהלה פרידמן, מנהלת תכנית העמיתים

מנהלת מרכז פיתוח מנהיגות ב״קולות״. בוגרת מכון מנדל למנהיגות חינוכית. בעברה ניהלה את המשרד הישראלי של פדרציית מרכז ניו ג׳רזי, וכן את תחום התרבות היהודית ביד הנדיב. לפני כן עבדה כיועצת לנתן שרנסקי כאשר היה שר התפוצות. תהלה כיהנה כיו״ר תנועת נאמני תורה ועבודה. היא ממייסדי ומובילי התנועה הירושלמית וקואליציית ירושלים. בעלת תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ובעלת השכלה תורנית נרחבת ממוסדות שונים. אמא לחמישה ילדים.

ליאור אשכנזי

ליאור אשכנזי, רכזת תפעול

בוגרת תואר ראשון בממשל וחברה ישראלית במכללה האקדמית ת"א יפו, וסטודנטית לתואר שני בבית הספר למדע המדינה, המגמה ליחסים בינלאומיים אשר באוניברסיטה העברית בירושלים. בוגרת המכינה הקדם צבאית של ישיבת בינ"ה וחברת עמותה בארגון "אמנסטי אינטרנשיונל ישראל" ופעילה בו במסגרת התמחות בארגון במהלך לימודי תואר ראשון.

תהילה לפידות, מארגנת קהילתית – טירת כרמל, בשיתוף עם "הורים מעורים"

תהילה פעילה בנושאים חברתיים מגוונים. ביניהם: הנחיית קבוצות בנושאי צדק חברתי, עבודה במקלט לנשים מוכות, ופיתוח פרויקט אמנות רב תרבותי לילדים ונוער מהמגזר הערבי והיהודי על כל גווניו בשכונת הדר, חיפה. עבדה כרכזת תכנית עמיתים לשיקום ושינוי חברתי במתנ"סים שונים בחיפה, והייתה יזמית של קורס כלכלה לנשים.

בוגרת תואר שני בחוג לחינוך במגמת ביבליותרפיה, אוניברסיטת חיפה, ותואר ראשון בספרות עברית וכתיבה יוצרת מאוניברסיטה העברית בירושלים.

 

גליה זיידמן־תלמי

גליה זיידמן־תלמי, מארגנת קהילתית – אשדוד, בשיתוף עם "אשדודים"

בוגרת תואר שני בתוכנית לפיתוח קהילות של האוניברסיטה העברית, ותואר ראשון במדעי המדינה ומזרח אסיה מאוניברסיאת ת"א.

גליה עלתה לארץ עם משפחתה ב 1990 ממולדובה (ברית המועצות לשעבר), ואחרי סיבוב של שנתיים ברחבי הארץ, השתקעו באשדוד. בעבר עבדה יחד עם סארוודיה, ארגון פיתוח וסיוע מקומי בסרי לנקה, על יצירת דיאלוג וחיבור בין נציגי הקהילות המקומיות והרשות המקומית, תוך שימוש בכלי מדיה שונים ככלי משמעותי בתהליך הדמוקרטי. העבודה התמקדה במיפוי והבנת הצרכים של התושבים המקומיים, חשיבה משותפת על פתרונות אפשריים ויצירת פלטפורמה ליישום ועבודה משותפת בין הקהילה לרשות המקומית. כמו כן, הייתה חלק מצוות תכנון ובניה של אתר אינטרנט לעמותת "יוניטף" ארגון המספק מסגרות חינוכיות לילדים חסרי מעמד בתל אביב. במסגרת עבודתה בשחרית, גליה אחראית לבנית חברה אזרחית פעילה ומגוונת באשדוד, אשר מעלה ומקדמת יחדיו את הצרכים העולים מהתושבים ליצירת טוב משותף.

שאול צגהון

שאול צגהון, מארגן קהילתי – רחובות, בשיתוף עם "שותפות בקהילה"

שאול צגהון הוא פעיל חברתי וותיק ברחובות. במשך למעלה מ-8 שנים עבד בעמותת על"ם – עמותה לנוער בסיכון, בתפקיד של מתאם יישובי בעיר. במסגרת התפקיד, בין היתר, הוביל את העשייה הקהילתית של העמותה בעיר, ופיתח את תכנית אנג'ל, במסגרתה גם הקים את צוות המתנדבים והפעילים. הקים וניהל את מרכז מגדלור "פינת הנוער" ברחובות. לאחר שסיים את שירותו הסדיר המשי לשירות קבע בתפקיד מנהל מרכז הכשרות בבית הספר להדרכה של חיל השימוש.

נשוי לאפרת ואב ל-2, מתגורר ברחובות.