המארגנים הקהילתיים

אדם ברבנל־פריד, יועץ בכיר לארגון קהילתי

אדם התחיל את דרכו כמארגן קהילתי איגודי במרילנד. בהמשך פעל במשותף עם הארגון "United Power for Action and Justice" שבמחוז קוק באילינוי, כנסיות בדרום רובע הברונקס בניו יורק והיה המארגן המוביל של "Westchester United" – בסיס הכח של קהילות וארגונים קהילתים הפועלים למען שינוי חברתי חיובי. אדם תכנן קמפיין כנגד חנויות נשק אשר מכרו ביודעין נשק לעבריינים, ומילא תפקידי מפתח בקמפיינים נוספים למען בניית בתי ספר חדשים לכ-2,000 ילדי רובע הברונקס; הרחבת ביטוח בריאות לכ-400,000 משפחות עובדות באילינוי; וקמפיין לאומי להפחתת שימוש בנשק חם ברחבי ארה"ב אשר אומץ על ידי משרד ההגנה האמריקאי ועל ידי כ-100 גורמים רשמיים נוספים בכ-13 מדינות שונות. הוא חנך מאות מארגנים קהילתיים בהתמודדות עם בריונות בעלי דירות; דיור בר השגה; קידום שיוויון הזדמנויות בחינוך; התמודדות עם פעילות עבריינית; תנאי תברואה הולמים; בטיחות הולכי רגל בקהילה ואתגרים רבים נוספים. לפני עבודתו כמארגן קהילתי בארה"ב אדם בילה תקופות שונות בישראל במהלכן עבד, התנדב ולמד.

אדם בעל תואר ראשון מאוניברסיטת ברנדייס עם התמחות בסוציולוגיה ויישוב סכסוכים. מתגורר בת"א עם אשתו ליאורה קובין, ושני ילדיהם, מיטל ודורון.

תהילה לפידות, מארגנת קהילתית – טירת כרמל, בשיתוף עם "הורים מעורים"

תהילה פעילה בנושאים חברתיים מגוונים. ביניהם: הנחיית קבוצות בנושאי צדק חברתי, עבודה במקלט לנשים מוכות, ופיתוח פרויקט אמנות רב תרבותי לילדים ונוער מהמגזר הערבי והיהודי על כל גווניו בשכונת הדר, חיפה. עבדה כרכזת תכנית עמיתים לשיקום ושינוי חברתי במתנ"סים שונים בחיפה, והייתה יזמית של קורס כלכלה לנשים.

בוגרת תואר שני בחוג לחינוך במגמת ביבליותרפיה, אוניברסיטת חיפה, ותואר ראשון בספרות עברית וכתיבה יוצרת מאוניברסיטה העברית בירושלים.

 

גליה זיידמן־תלמי

גליה זיידמן־תלמי, מארגנת קהילתית – אשדוד, בשיתוף עם "אשדודים"

בוגרת תואר שני בתוכנית לפיתוח קהילות של האוניברסיטה העברית, ותואר ראשון במדעי המדינה ומזרח אסיה מאוניברסיאת ת"א.

גליה עלתה לארץ עם משפחתה ב 1990 ממולדובה (ברית המועצות לשעבר), ואחרי סיבוב של שנתיים ברחבי הארץ, השתקעו באשדוד. בעבר עבדה יחד עם סארוודיה, ארגון פיתוח וסיוע מקומי בסרי לנקה, על יצירת דיאלוג וחיבור בין נציגי הקהילות המקומיות והרשות המקומית, תוך שימוש בכלי מדיה שונים ככלי משמעותי בתהליך הדמוקרטי. העבודה התמקדה במיפוי והבנת הצרכים של התושבים המקומיים, חשיבה משותפת על פתרונות אפשריים ויצירת פלטפורמה ליישום ועבודה משותפת בין הקהילה לרשות המקומית. כמו כן, הייתה חלק מצוות תכנון ובניה של אתר אינטרנט לעמותת "יוניטף" ארגון המספק מסגרות חינוכיות לילדים חסרי מעמד בתל אביב. במסגרת עבודתה בשחרית, גליה אחראית לבנית חברה אזרחית פעילה ומגוונת באשדוד, אשר מעלה ומקדמת יחדיו את הצרכים העולים מהתושבים ליצירת טוב משותף.

שאול צגהון

שאול צגהון, מארגן קהילתי – רחובות, בשיתוף עם "שותפות בקהילה"

שאול צגהון הוא פעיל חברתי וותיק ברחובות. במשך למעלה מ-8 שנים עבד בעמותת על"ם – עמותה לנוער בסיכון, בתפקיד של מתאם יישובי בעיר. במסגרת התפקיד, בין היתר, הוביל את העשייה הקהילתית של העמותה בעיר, ופיתח את תכנית אנג'ל, במסגרתה גם הקים את צוות המתנדבים והפעילים. הקים וניהל את מרכז מגדלור "פינת הנוער" ברחובות. לאחר שסיים את שירותו הסדיר המשי לשירות קבע בתפקיד מנהל מרכז הכשרות בבית הספר להדרכה של חיל השימוש.

נשוי לאפרת ואב ל-2, מתגורר ברחובות.

ניר זוארץ

ניר זוארץ, מארגן קהילתי – ירושלים, בשיתוף עם התנועה הירושלמית

ניר זוארץ המארגן הקהילתי בירושלים של מכון שחרית והתנועה הירושלמית, הוא פעיל ירושלמי וותיק בנושאים חברתיים. פועל רבות לחיבור בין קהילות ומגזרים שונים בעיר, מתנדב בפרויקטים חברתיים בירושלים, ראש שבט בתנועת הצופים ויו"ר הנהגת הורים בבית הספר של בנותיו. במסגרת עבודתו פועל לבניית כוח אזרחי חדש ומגוון על ידי יצירת קהילה שעונה על צרכי האנשים ויכולה לפעול יחד למען מטרות משותפות.

בעל עסק בענף הבניה משנת 2003. גר בשכונת גילה בירושלים נשוי למור ואב לשלוש בנות.