הערים המשתתפות

הערים המשתתפות בפרויקט

בשלב הראשון של התכנית, מודל ההתארגנות הקהילתית מיושם בארבע ערים ברחבי הארץ:

ירושלים [בשיתוף עם התנועה הירושלמית] – בהובלת המארגן הקהילתי ניר זוארץ. לאחר מאות פגישות אחד על אחד עם פעילות ותושבים מקומיים שנערכו במהלך 2015, מקודמים בעיר מספר פרויקטים של טוב משותף: מימון הסעות לתלמידי בתי הספר העל יסודיים מחוץ לשכונות; של ניקיון ותחזוקת השכונות; תכנית התמודדות עם המחסור במעונות יום, ותכניות תחזוקה ושיפוץ של גני ילדים.

אשדוד [בשיתוף עם תנועת אשדודים] – בהובלת המארגנת הקהילתית גליה זיידמן. גליה אחראית על הובלת תכנית לקידום מערכת חינוך מותאמת לילדים עם צרכים מיוחדים, והכשרות ופעילויות פנאי לבוגרים; תכנית להשקעה בשכונות הוותיקות; פרויקט לקידום מעמד הנשים בעיר, ופרויקט לפיתוח תחום תעסוקת הנוער.

רחובות [בשיתוף עם שותפות בקהילה] – בהובלת המארגן הקהילתי שאול צגהון. בימים אלה, מקודמים במסגרת הפרויקט תכנית למניעת יחס מפלה של המשטרה כלפי יוצאי אתיופיה, ותכנית להארגת שעות פעילות הצהרנים.

טירת כרמל [בשיתוף עם תנועת הורים מעורים] – בהובלת המארגן הקהילתי ארקדי סצ'קובסקי. במסגרת הפרויקט בטירת כרמל, מקדמים ארקדי ושותפיו, תושבי העיר, תכניות להנגשת המרחב הציבורי לבעלי מוגבלויות ולעגלות תינוקות; להקמת מערך צהרונים לרווחת כלל התושבים

השלב הבא בתכנית הארגון הקהילתי של שחרית כולל הרחבת הפעילות לערים נוספות, והעמקת המאבקים הציבוריים בערים שבהן כבר מתקיימת פעילות.